Christmas Special

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Vážení přátelé,

Dovoluji si Vás, naši milí zákazníci, oslovit takhle familiárně, ale pro nás jste naši skuteční přátelé. Tak jako matka s láskou pečuje o své dítě, tak my se snažíme s láskou pečovat o Vás. Našim cílem není jenom podávat jídlo zákazníkům, ale budovat si společný vztah. Tím se snažíme odlišit.

Jako poděkování bychom Vám rádi nabídli možnost příjemně si užít čas v naší restauraci a vychutnat si sváteční zimní menu v posledních dnech roku 2016 (od 16.12. do 31.12. oběd)

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

– Paní Kim

We will be temporarily closed

This year has been busy with the preparation of Mrs. Kim's oldest daughter's wedding and her second daughter's Ph.D graduation. The family is reuniting together in Seoul to celebrate the wedding, then headed straight to Boston for the graduation ceremony. 

Due to these important events, Kimchi Restaurant will unfortunately be taking a break between 17.5. – 21.5 (restaurant reopens on Tuesday, 24.5.). As always, our restaurant's priority is to have top quality food and service that makes you feel right at home. Thank you for your understanding!

- KIMCHI

kimchi-brb-cz.jpg

Merry Christmas and Happy New Year!

kimchi-christmas

It has been another wonderful year at KIMCHI. It was a pleasure to witness people of all backgrounds come together through a dining experience. Thank you for the memories and see you in 2016!

* Please note: our restaurant will be closed for holidays from 24.12.2015 evening until 1.1.2016.